7 Shenjat e intolerancës ndaj glutenit qe shpesh ngaterrohen me alergji

108

Shumë njerëz vuajnë nga intoleranca e glutenit dhe janë të detyruar të ndjekin në mënyrë rigoroze një dietë pa gluten, për të mbrojtur shëndetin e tyre.

Ne po ju listojmë disa nga simptomat:
1. Gazra, diarre, ose kapsllëk: Këto janë simptoma të qarta dhe të zakonshme të intolerancës glutenn.
2. Lodhje
3. Marrjemendje
4. Migrainë
5. Probleme me humorin, depression, antkth
6. Lëkura me puçra, ose “gunga pate”
7. Çekuilibri hormonal

Nëse fëmija juaj ka një ose më shumë nga këto simptoma të intolerancës, do t’ju duhet të fliasni me mejekun

Burimi: Homeremediesgarden
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 108 times, 1 visits today)
Load More In Shëndeti

Check Also

3 Mënyra natyrale për të luftuar infeksionin e veshëve tek fëmijët dhe nuk ka nevojë për mjek!

Për fat të keq, infeksionet e vesheve janë të zakonshëm për fëmijët e moshave 6 muajsh dhe…