Anti triglycerides (yndyra në gjak)- limon dhe selino (ilaç natyral më efektiv)

546

Këtu është një recetë popullore për zvogëlimin e yndyrës në gjak, e cila është e mirë për pastrimin e trupit pas një vakti të bollshëm …

Përbërësit e kërkuar:

* 400g selino (rrënjë)
* 1kg limon
* 2 litra ujë

Përgatitja:

Lani limon dhe pritini ato në qarqe të holla.. Vendosni ujë në një tenxhere dhe shtoni limon në të.

Vendosni selino dhe shtoni atë në ujë me limon. Valojeni ate për 20 minuta në zjarr të fortë, pastaj lereni ate të ftofët (brenda natës ose 6 orë).

Kullojeni përmes një  kulluese.

Vendosni lëngun në shishe dhe pini 1 decilitre para ngrënies (3 herë në ditë).
Mbajeni atë ne nje vend te ftofët./përktim:shendeti.info/

(Visited 514 times, 1 visits today)
Load More In Këshilla

Check Also

Mbani lëkurën e fytyrës të butë dhe pa njolla vetëm me ndihmën e këtij përbërësi. Ndiqni këshillat dhe do të habiteni!

Recetat e mëposhtme natyrore të kujdesit të lëkurës bazohen në vetitë e mahnitshme të limo…