Disa sëmundje që parandalohen me shegë

22

Shega është cilësuar si një mrekulli e vjeshtës, e teksa padiskutim luan një rol të rëndësishëm në organizmin tonë falë vlerave të rralla.

Ky frut është ndër të rrallët mbi tokë për vlerat që ka për shëndetin.

Shega ka efekt në uljen e kolesterolit dhe hipertensionit, parandalimin e episodeve kardiake si pasojë e ngushtimit të arterieve, shkrirje më të shpejtë të pllakave arteriale, përforcim të forcës antioksiduese të organizmit.

Mjekët e rekomandojnë këtë frut, duke dhënë edhe recetë specifike. Mjafton një 1/2 gotë leng i shtrydhur çdo ditë, për të perfituar vlerat e çmuara të saj.

(Visited 31 times, 1 visits today)
Load More In Shëndeti

Check Also

3 Mënyra natyrale për të luftuar infeksionin e veshëve tek fëmijët dhe nuk ka nevojë për mjek!

Për fat të keq, infeksionet e vesheve janë të zakonshëm për fëmijët e moshave 6 muajsh dhe…