Doni te pergatisni vete nje leng per humbje peshe? Provoni kete perzjerje me sode buke

58

Ky element qe ne po pe mendim eshte soda e bukes. Ajo eshte perdorur sepse prej saj njihen shume perditime per njeriun.
Ne kete rast do jutregojme nje tjeter perfitm te saj ne shendetin tone. Behet fjale per humbjene e peshes, si ta pershpejtojme kete proces dhe sa me shpejt.
Sekreti i gjithckaje eshte futja e sodes se bukes ne dieten tone.

Kjo eshte nje recete e thjeshte qe mund ta perdorni menjehere:
– Sode buke me leng limoni:
Na duhen:
gjysem filxhan caji me uje
gjysem filxhan caji me limon
1 luge caji me sode

Pergatitja eshte teper e lehte.
Marrim ujin e hedhim ne nje gote . Shtojme soden e bukes dhe e perziejme bashke sa te tretet soda. Me pas shtojme lengun e limonit dhe e pijme menjehere.
Mund ta pini cdo dite 20 min para se te konsumoni mengjes
©gatuajshendetshem/ m.c./

(Visited 61 times, 1 visits today)
Load More In Shëndeti

Check Also

3 Mënyra natyrale për të luftuar infeksionin e veshëve tek fëmijët dhe nuk ka nevojë për mjek!

Për fat të keq, infeksionet e vesheve janë të zakonshëm për fëmijët e moshave 6 muajsh dhe…