Eliksiri natyral për rezultate të pabesueshme të përmirësimit të gjakut!

66

Nivelet e ulëta të hemoglobinës në gjak, pavarësisht nga numri i qelizave të kuqe të gjakut (RBC), zvogëlojne kapacitetin e gjakut për të transportuar oksigjen dhe çojne në anemi.

Në mjekësinë popullore, ka disa receta për të rritur hemoglobinën në gjak.

Krijoni vete kete eliksir shërues i cili është shumë i mirë për të rritur hemoglobinën, rritjen e qelizave të gjakut dhe për të përmirësuar qarkullimin e përgjithshëm të gjakut.Përgatiteni menjëherë, dhe përveç të qenit të shëndetshëm, është dhe shumë i shijshem!

Për ta përgatitur do t’ju duhet:

200 ml mjaltë
200 g arra
200g rrush të thatë
200 ml lëng karrote
200 ml lëng panxhari
2 limona

Përgatitja:

Lani limonat
Ndajini pergjysem dhe hiqini farat.
Grini se bashku me lekuren e tyre dhe vendosini në një kavanoz 1 litrosh.
Në përzierjen e limonit te grire, shtoni mjaltë, lëng te shtrydhur panxhari dhe lëng karrote te shtrydhur.Perzieje mire.
Pastaj shtoni arrat e imeta dhe rrushin e thate. Miksojeni mirë përsëri.
Ju do të merrni rreth 1 kg përzierje të shijshme dhe të shëndetshme medicinale.
Ruajeni përzierjen në një kavanoz qelqi në frigorifer.
Konsumoni këtë perberje tri herë në ditë, 1 lugë çaji para ngrënies.
Ju mund ta përdorni sa here qe ta dëshironi. Nuk ka efekte anësore, përveç rritjes së energjisë.
Pas një jave ose dy të konsumit, kontrolloni punën e gjakut dhe do te befasoheni.

Burimi:/healthylifevision.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…