Fërkojeni këtë në çdo njollë të lëkurës tuaj dhe zhdukni aknet apo shenjat nga fytyra juaj !

105

Cdokush deshiron te kete nje lekure te bukur dhe per kete shpenzojne para per trajtime dhe produkte te shtrenjta.

Megjithatë, ju duhet të dini se ekzistojne dhe menyra të thjeshta dhe pothuajse të lira per nje lekure te bukur e me shkelqim.

Ky ilac natyral me perberes kryesor mjaltin do ta permiresoje lekuren tuaj duke eleminuar prej saj aknet dhe njollat. Ja se çfarë ju nevojitet:

Përbërësit

1 lugë gjelle kanellë pluhur
1 lugë çaji lëng limoni
1 lugë gjelle arrëmyshk toke
1 lugë çaji mjaltë

Miksoni të gjithe përbërësit në një tas deri sa të merrni një paste të trashë, dhe shtoni më shumë mjaltë në qoftë se keni një lëkurë të ndjeshme.

Mjalti mund të lehtësojë inflamacionin në lëkurën tuaj. Disa njerëz pëlqejnë të shtojnë argjilën e bardhë ose të gjelbër në maskë,nëse bëhet shumë e trashë, shtoni pak ujë.

Para se të aplikoni maskën, sigurohuni që ta lani mirë fytyrën me ujë dhe sapun. Më pas, ne rekomandojmë përdorimin e hidratantit tuaj të preferuar.

Aplikoni maskën në zonat e prekura dhe mos kini frikë nëse ndjeni një shpim – kjo do të thotë që maska tashmë është duke bere punen e saj.

Përsëriteni procesin çdo ditë dhe lëkura juaj do të jetë më e butë se zakonisht.

Burimi:/healthylifevision.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…