Ilaç shumë efektiv për dhimbje në gjunjë, eshtra dhe nyje …

1,490

Sipas shumë ekspertëve mjeksorë, qëndrimi jo i saktë është shkaku kryesor i dhembjeve të shpinës dhe gjunjëve. Mirëpo ka edhe faktorë tjerë që sjellin dhimbje marramendëse në këtë pjesë.

Njerëzit që vuajnë nga dhimbjet në gjunj dhe eshtra e dinë se sa e padurueshme është kjo dhimbje. Por, marrja e medikamenteve të ndryshme nuk është zgjidhja e vetme.

Me këtë ilaç efektiv që mund ta përgatisni në shtëpi, ju mund t’i riktheni në gjendjen e mirë nyjet, eshtrat dhe gjunjët.

Përbërësit:

1 kg mjaltë,
10 lugë fara liri,
50g fara kungulli,
5 lugë fara susami,
3 lugë rrush të thatë,
50g fara luledielli dhe
50g grurë

Të gjithë përbërësit i përzieni mirë dhe i vendosni në një kavanoz qelqi!

Konsumoni një lugë gjelle çdo ditë para mëngjesi dhe drekës!

(Visited 1,311 times, 1 visits today)
Load More In Shëndeti

Check Also

3 Mënyra natyrale për të luftuar infeksionin e veshëve tek fëmijët dhe nuk ka nevojë për mjek!

Për fat të keq, infeksionet e vesheve janë të zakonshëm për fëmijët e moshave 6 muajsh dhe…