Ilaçi më i mirë në shtëpi kundër të ftohtit dhe gripit

65

Ja se si ta mundni të ftohtin tuaj, për këtë ilaç në shtëpi ju duhet këto përbërës:

xhenxhefil
Lëng limoni
mjaltë

Ne rekomandojmë përdorimin e një kavanoz ose një shishe me një litër. Bëni një copë xhenxhefili 3 centimetra të gjatë dhe vendoseni në kavanoz. Shtoni rreth 50 ml lëng limoni të shtrydhur dhe dy lugë mjaltë. Pastaj plotësoni kavanozin me ujë të valë. Pas 20 minutash, çaji juaj është gat për konsum rritjen e imunitetit dhe humbjen e të ftohtit për konsum.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
(Visited 69 times, 1 visits today)
Load More In Shëndeti

Check Also

3 Mënyra natyrale për të luftuar infeksionin e veshëve tek fëmijët dhe nuk ka nevojë për mjek!

Për fat të keq, infeksionet e vesheve janë të zakonshëm për fëmijët e moshave 6 muajsh dhe…