Katër lugë gjelle të këtij ilaçi dhe thoni lamtumirë arterieve të bllokuara dhe presionit të lartë të gjakut

1,330

Nëse shpesh sëmureni me ftohjet ose keni probleme kardiovaskulare, duhet të bëni diçka për të përmirësuar shëndetin tuaj dhe për të rritur shëndetin e përgjithshëm të trupit tuaj.

Në vijim, lexoni recetën për përgatitjen e përzierjes së tre përbërësve të fuqishëm, të cilët, kur bashkohen së bashku, veprojnë shpejtë, gjë që nuk ndodh në rast nëse ata konsumohen veçmas.

Formula vjen nga Gjermania dhe tashmë është përdorur nga shumë njerëz në mbarë botën!

Ilaçi përmban tre përbërës: hudhër, limon dhe xhenxhefil.

Përbërësit e kërkuar:

2 litra ujë të distiluar
4 limon organik me lëvozhge
4 kokë hudhëra
4 cm rrënjë xhenxhefil

Procedura:

Lani mirë limonin dhe preni atë në copa. Pastroni hudhrat dhe xhenxhefilin.

Të gjithë përbërësit i vëndosim në një blender dhe përzihen derisa të marrin një përzierje homogjene.

Vendosni përzierjen në zjarr dhe shtoni ujë gradualisht përzieni derisa të fillojë të valojë. Pasi te vloje hiqni nga zjarri dhe lereni deri sa te ftohet.

Përzieni përzierjen dhe ruani në shishe qelqi ose kavanoza. Duhet ruhet në frigorifer.

Pini nga një filxhan dy orë para darkës, me një stomak bosh.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…