Vitamina më e mirë për lodhjet fizike dhe mendor

1,683

Kur zgjohemi të lodhur, shanset janë që ta kalojmë gjithë ditën në këtë mënyrë.

Madje mund të flemë më shumë se tetë orë dhe të zgjoheni prapë me ndjenjën për të mos bërë asgjë.

Ushqimi është burimi kryesor i energjisë dhe ushqyesve të trupit tone.

Receta më poshtë është një bum energjish që mund ta përgatisni fare lehtë në kushte shtëpie:

Përbërësit:

1 banane
3 lugë arra
4 luleshtrydhe
300 ml ujë
1 lugë gjelle mjaltë
2 kuba akulli

Udhëzime:

Kombinoni të gjithë përbërësit në një blender, i përzieni mirë dhe më pas e shërbeni në një gotë.

Ju mund ta konsumoni këtë pije çdo mëngjes.

Do të merrni shumë energji në mënyrë që të mund të përballoni ditën me gjithë vrullin që meriton

(Visited 1,605 times, 1 visits today)
Load More In Këshilla

Check Also

Mbani lëkurën e fytyrës të butë dhe pa njolla vetëm me ndihmën e këtij përbërësi. Ndiqni këshillat dhe do të habiteni!

Recetat e mëposhtme natyrore të kujdesit të lëkurës bazohen në vetitë e mahnitshme të limo…