3 Mënyra të thjeshta për të HEQUR njollat nga rrobat tuaja dhe për t’i bërë ato të pastra e të bardha

15

Ti e di se çfarë mund të shkatërronte me të vërtetë ditën tënde? Njollat e everes ose te ushqimit në rroba. Këto njolla janë shumë të vështira për t’u hequr, saqe as edhe pastruesit dhe detergjentët më të shtrenjtë të njollës nuk mund ti zhdukin ato.

Ekziston ndonjë zgjidhje? Në të vërtetë, ka mjaft zgjidhje natyrore që mund të heqin lehtë njollat “kokëfortë”. Menyrat që ne do të tregojmë përfshijnë përbërës të thjeshtë që ndoshta mund ti keni në shtëpi.

Sode buke
Shto një gotë sode buke në 4 l. uje dhe përzieje mirë derisa pluhuri të shpërndahet.Futini rrobat ne kete perzirje,lerini ato për disa minuta, dhe do te shihni tashme se njollat do te zhduken.

Aspirinë
Aspirina është një ilaç qetesues kundër dhimbjeve por gjithashtu mund të heqë edhe njollat nga rrobat tuaja dhe të riktheje ngjyrën e tyre. Shtypni 6 aspirina dhe vendosini në një vaskë uji, pastaj lerini rrobat tuaja në kete përzierje për gjysmë ore. Lajini ato si zakonisht dhe rrobat tuaja do të bëhen sërish të bardha.

Limon dhe uthull
Përzieni sasi të barabarta me lëng limoni dhe uthull të freskët në një tas dhe ngjyrosni rrobat ne kete perzirje. Lajini rrobat më pas dhe njollat do të zhduken.

Përveç rikthimit së ngjyrës së rrobave tuaja, këto menyra do t’i japin rrobave tuaja nje arome freskuese. Provojini vetë dhe do të habiteni nga rezultatet.

Burimi:healthylifevision.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…