4 lloje supërash të lehta për tu gatuar në shtëpinë tuaj!

42

1. Supë me kungull
Me ëmbëlsinë e tij natyrale dhe pamjen e tij kungulli e bën supën të butë dhe të shijshme. Gjithashtu mund ti shtoni kësaj recete edhe dy shtesa të shkëlqyera – mollë dhe kanellë – për një aromë të kendshme.

2. Supe me fasule te zeza
Fasulet e zeza janë të shijshme, të kënaqshme dhe të përsosura në tenxheren tuaj.Shtojini recetës ereza , duke përfshirë piper djeges për një pjatë të shëndetshme.

3. Supe me domate borzilok dhe djathe parmixhan.
Të gjitha shijet tuaja të preferuara italiane në një supë të mahnitshme.Kjo supë e pasur dhe e butë është një pjatë e përkryer familjare, si dhe mjaft mbresëlënëse për mysafirët.

4. Supë anti-inflamatore me brokoli xhenxhefil, bizele dhe shafran te Indisë
Kjo gjellë e mahnitshme e mbushur me kaq shume gjëra të mira sheron kolitin dhe kollen. Per me shume shije shtojin dhe vajin e susamit.

Burimi: cooktopcove.com

©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…