6 këshilla që duhet të dini për të përgatitur makarona sa më të shijshme!

46

Makarona është nje nga gatimet me te lehta per tu bere . Edhe nëse jeni të kënaqur me pjaten e makaronave që keni bërë në kuzhinën tuaj, ka mundësi qe te hani makarona edhe me te mira se keto.Kjo për shkak se ka shumë gabime që mund të bëhen kur gatuajme makarona. Kështu që herën tjetër kur të jeni gati për të ngrënë ushqimin tuaj të preferuar, ndiqni këto këshilla dhe merrni një pjate me makarona të përsosura :

1. Përdorni tenxheren e duhur.
Nese keni vetëm enë të vogla, përdorni vetëm makarona të vogla. Nëse doni makarona më të gjata si prsh spageti, ju do tju duhet të merrni një tenxhere të madhe e te thelle.

2.Hidhni sasine e duhur te kripes perpara se te hidhni makaronat ne tenxhere .

3. Perziejini makaronat
Nëse i hidhni makaronat dhe i lini pa i trazuar derisa të ziejne, do të përfundoni me një grumbull të madh të makaronave që nuk janë të gatuara në mënyrë të barabartë.

4. Rezervoni nje sasi te vogel te ujit te makaronave
Shtoni salcën tuaj dhe ujin e rezervuar te makaronave(gati 1 filxhan uje) dhe trazojini mirë.

5. Mos e gatuani për një kohë të gjatë
Shumica prej nesh dëshirojnë makarona al dente. Si rregull i përgjithshëm, makarona ka nevojë vetëm për rreth shtatë minuta për tu gatuar, por do të varet nga sasia e makaronave që do te gatuani dhe marka që do te përdorni.. Nëse makarona juaj do të gatuhet në salcë për një minutë ose dy, hiqni atë menjëherë para se të kthehet al dente, që do të thotë se do të bëhet më e butë.

6. Kullojini ne kohen e duhur
Hedhja e makaronave ne kullese duhet te behet menjëherë sapo te kene arritur cilesine e persosur dhe jo te lihen ne tenxheren me uje te nxehte.

Burimi:cooktopcove.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…