6 përdorime të mahnitshme të këtij kremi në trupin tuaj

40

Kamfuri, vaji eukalipt dhe mentoli, jane tre përbërësit më të rëndësishëm në Vicks, qe lehtësojnë bllokimin dhe kollitjen. Produkti gjithashtu punon si një analgjezik i mirë për probleme te tjera.

Këtu janë disa prej tyre:

1. Largon dhimbjen e kokes, dhimbjen e muskujve dhe vjelljen.

2. Trajton mykun e thonjve dhe këmbët e plasaritura.

3. Shëron plagë te vogla.

4. Ky krem mund të përdoret për të humbur peshë dhe për të përmirësuar pamjen e pjesëve të caktuara të trupit tuaj.

5. Lufton zbokthin

6. Heq hemorroidet .Vuajtësit e hemorroideve mund të gjejnë lehtësim të përkohshëm nga dhimbja duke aplikuar një sasi të vogël të Vicks VapoRub në zonën e prekur.

Burimi: /home.remedydaily.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…