6 ushqimet më të dobishme për të ruajtur një shëndet të shkëlqyer

103

Dieta tipike amerikane është një sëmundje vdekjeprurëse, e përbërë kryesisht nga ushqime toksike dhe acid-formuese si sheqerna të përpunuara, ëmbëlsues artificialë, kokrra të rafinuara, mish të prodhuar në mënyrë konvencionale dhe qumështore dhe organizma gjenetikisht të modifikuara. E gjithë kjo, e kombinuar me një bollëk të faktorëve të tjerë sfidues mjedisorë (si mungesa e pushimit, stresi psikologjik dhe ilaçet farmaceutike), nuk do të thotë se gjithnjë e më shumë njerëz po diagnostikohen me sëmundje kronike, degjeneruese ose kushte të tjera vdekjeprurëse për të cilat mjekësia moderne konvencionale pretendon të mos ketë shërim .

Një nga problemet themelore me këtë jetesë të paqëndrueshme – dhe ka shumë – është mungesa e mirëkuptimit të konsumatorit mesatar që trupi duhet të balancojë nivelet e pH të gjakut në një nivel paksa alkaline prej 7.365 për të mbijetuar. Kur një person ushqehet me ushqim për të “djegur” për lëndën djegëse, procesi i tretjes dhe metabolizmit e shndërron atë në një lloj hiri që është ose acid ose alkalik. Ligjet e biokimisë moderne shpjegojnë më tej se nuk është lënda organike e ushqimeve (pavarësisht nëse ushqimi është acid ose alkalik), por materia e tyre inorganike (si kalcium, magnez, kalium, natrium, squfur, fosfor; ata prishen në trupin tonë), që përcakton ose aciditetin ose alkalinitetin e këtij mbetje ashy.

Për këtë arsye, dhe për shkak se të gjitha ushqimet në natyrë përmbajnë elemente të acidit dhe alkalinit, sipas Qendrës së Ndërgjegjshme të Jetës, ekuilibri ose arrihet ose prishet si rezultat i drejtpërdrejtë i ushqimeve që zgjedhim për të ngrënë. Shumë ushqime që formojnë acid mund të kenë pasoja të tmerrshme për shëndetin tonë, me “acidozë” që është një diagnozë e zakonshme në diabetikët, për shembull. Kjo ndodh sepse kur ushqyesit që kërkohen për të ruajtur këtë gjendje pak alkaline nuk mund të merren nga ushqimi, trupi do të tërhiqet nga dyqanet e tij, si kockat apo indet e tjera jetësore – duke dëmtuar aftësinë e tij për të riparuar veten dhe për të çrrënjosur metalet e rënda, duke e bërë kështu një person më i pambrojtur ndaj lodhjes dhe sëmundjes. Dhe kufiri për gabim është i vogël. Edhe një pH vetëm pak acid i 6,9 mund të çojë në kome dhe vdekje.

Sigurisht, qëllimi përfundimtar është ekuilibri. Ushqimi i tepërt i ushqimeve alkaline mund të çojë në pjesën e saj të drejtë të komplikimeve me kalimin e kohës, por rreziku i kësaj është me sa duket më pak i mundshëm, duke pasur parasysh gjendjen aktuale të keq të dietës konsumuese shumë të varur sotme.

Për të luftuar efektet e një diete të tillë, këtu janë gjashtë prej ushqimeve më formuese alkaline për të punuar në ushqimet tuaja të përditshme:

1. Perime rrënjore

Për shkak të natyrës së shërimit të këtyre ushqimeve në mjekësinë tradicionale kineze dhe tendencën e tyre për të qenë më të pasur me minerale sesa shumë perime të tjera, mund të thuhet se nuk mund të merrni sa duhet prej tyre. Shikoni rrënjoret veçanërisht (e zezë, e kuqe ose e bardhë), si dhe panxhar, karrota, turnips, rrika. të cilat janë të gatshme për t`u ngrënë pas avullimit për vetëm 15-20 minuta, perimet rrënjë do t’ju ndihmojnë të ndiheni të ngopur më mirë.

2. Perimet Cruciferous

Këto janë të gjithë perimet që ne dimë dhe duam. Zgjidhni brokoli, lakra, lulelakra, lakër Brukseli dhe të ngjashme si to.

3. Zarzavate me gjethe jeshile

Këto përfshijnë sallaten jeshile dhe kale, zarzavate si spinaqi etj – prej të cilave spinaqi mund të jetë më i miri. I njohur posaçërisht për vitaminën e pasur të saj K dhe përmbajtjen e folatit, spinaqi është i mbushur me vitamina, minerale, fitokemikale, antioksidantë dhe fibra, duke ndihmuar në përmirësimin e tretjes dhe madje edhe të shikimit.

4. Hudhra

Një ushqim vërtetë mrekulli, hudhra shfaqet në krye të listave të panumërta të ushqimeve që nxisin shëndetin e përgjithshëm. Ndër përfitimet e tjera janë aftësia e tij për të promovuar shëndetin kardiovaskular dhe imun, duke ulur presionin e gjakut, duke pastruar mëlçinë dhe duke luftuar sëmundjen.

5. Speca djegës cayenne (capsicum)

Si pjesë e një familje të fuqishme, speca tropikale që përmbajnë enzime thelbësore për funksionin endokrin, cayenne është ndër ushqimet më alkalizues. Është i njohur për vetitë e tij antibakteriale dhe është një furnizues i pasur me vitaminë A, duke e bërë atë një agjent të dobishëm në luftimin e radikalëve të lirë që çojnë në stres dhe sëmundje.

6. Limonët

Limoni mund të jetë ushqimi më alkalizues nga gjithë. Si një dezinfektues natyror, ai mund të shërojë plagët duke siguruar gjithashtu lehtësim të menjëhershëm për hyperaciditetin dhe kushtet e lidhura me virusin, si dhe kolla, ftohja, gripi dhe urthi. Limoni gjithashtu punon për të aktivizuar mëlçinë dhe për të promovuar detoksifikimi.©gatuajshendetshem/m.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…