8 Ushqimet që pastrojnë njollat e errëta nëse i fërkoni ato në fytyrë

148

Shumë faktorë ndikojnë në pamjen e përgjithshme të lëkurës, e cila është arsyeja pse askush nuk ka një lëkurë të pastër dhe të përsosur. Disa nga këto faktorë përfshijnë përdorimin e produkteve kozmetike me cilësi të ulët, disa kushte mjekësore, madje edhe ekspozimin e zgjatur të diellit.

Megjithatë, lajmi i mirë është se ka disa ushqime që mund të përdoren për të hequr qafe ato pika dhe për të përmirësuar ngjyrën e lëkurës në një mënyrë të natyrshme. Këto ushqime do t’iu ndihmojnë.

1.Likuiricie
2.Vaj i drurit të sandalit
3. Kastravec
4. Thjerrëza të kuqe
5. Kos
6. Mjalt
7. Sheqer
8. Tërshërë.

Burimi: Life4fitmama
©gatuajshendetshem/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…