9 Ushqimet që nuk duhet të hani nëse keni artrit

42

Këto ushqimet duhet të shmangni në rastin e artritit:

Ushqime të skuqura dhe të përpunuara,janë të pasura me toksina, të cilat nxisin oksidimin në qeliza dhe kështu acarojnë inflamacionin.

Karbohidratet e rafinuar, nga produktet e miellit të bardhë, si bukë, oriz të bardhë ose patate të bardha kanë indeks të lartë gluteni kështu shkaktojnë inflamacion.

Gluten / Gruri, shkaktojnë inflamacion në ata që janë intolerantë pasi ajo lejon toksinat dhe mbeturinave të hyjnë në qarkullimin e gjakut përmes zorrëve, dhe kjo çon në një përgjigje imune dhe inflamacion.

Sheqeri i përpunuar, nxit lirimin e citokinës, kështu që ju duhet të qëndroni larg karamele, sodas, lëngjeve të frutave të përpunuara, makaronave, dhe të gjitha ëmbëlsirat.
Shumica e produkteve të qumështit, bulmeti, përmbajnë kazeinë, e cila është një lloj proteine ​​që çon në inflamacion pasi irriton indet rreth nyjeve.

Vaj misri, është i lartë në acide yndyrore omega-6, dhe kjo e bën atë inflamator. Prandaj, duhet të shmangni të gjitha vajrat që rrjedhin nga fara, si soja, luledielli, fara rrushi dhe vaji i canola.

Duhani dhe alkooli kanë qenë të lidhura me zhvillimin e llojeve të caktuara të artritit. Pirja e alkoolit e mbingarkon mëlçinë, duke e prishur funksionin e saj dhe duke çuar në inflamacion.

Futja e tepërt e kripës shkakton mosbalancim të ujit në trup, duke çuar në edemë dhe duke rritur presionin në enët e gjakut. Kjo përkeqëson artritin dhe rezulton në dhimbje dhe inflamacion.

Duhet të shmangni patatet e bardha, domate, piper, paprikë, dhe patëllxhan.

Burimi: checkthesethings
©gatuajshendetshem/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…