Çfarë do të ndodhë nëse pini ujë të kripur për 7 ditë?

264

Uji i kripur ka një efekt pozitiv në organizmin e njeriut.

Ai rregullon sheqerin në gjak, forcon kockat, rregullon metabolizmin, përmirëson sistemin imunitar dhe ndihmon me venat e zgjeruara – të gjitha këto janë efektet pozitive nëse pini ujë të kripur për 7 ditë.

Një gotë uji i kripur përmban një sasi minerale që trupi mund të pranojë në çdo kohë.

Si të përgatitet?

Në një gotë me ujë të vakët vëndosim pak kripë të pastër deti.Përdorni një lugë për të ditur dozën tuaj. Sasia e kripës që duhet të vendoset është individuale dhe varet nga sa ujë ju pini çdo mëngjes.

Pas konsumimit të ujit të kripur për 7 ditë është e nevojshme të bëni një pushim prej 7 ditësh, dhe ju mund ta përsëritni procesin sa herë që dëshironi.

Cilat janë efektet pozitive të ujit të kripur?

Ndihmon në problemet e tretjes, stimulon enzimat që përshpejtojnë traktin e tretjes.

Detoksifikimin e trupit.

Ajo përmban veti antibakteriale që do t’ju lehtësojnë nga toksinat në shtatë ditë.

Mineralet e kripës ndihmojnë në qetësimin e sistemit nervor.

Një gotë uji të kripur është i mrekullueshëm për lëkurë të freskët dhe të pastër.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…