Dhimbja në shpinë dhe në gjunjë zhduket! Dy lugë të përditshme rigjenerojnë kockat dhe nyjet

6,366

Një lugë para mëngjesit dhe drekës dhe pothuajse tërë skeleti do të rigjeneroet.

Sipas shumë ekspertëve mjekësor, qëndrimi jo korrekt është shkaku kryesor i dhimbjes së shpinës dhe dhimbjes së përbashkët. Për këtë arsye, është e rëndësishme të korrigjoni qëndrimin jo korrekt në mënyrë që të parandaloni ndërlikimet e ardhshme.

Kur flasim për një qëndrim korrekt nënkuptojmë një pozicionim të caktuar të të gjithë muskujve, kockave dhe trupit në tërësi.

Ne ju sugjerojmë këtë ilaç efektiv në shtëpi që korrigjon dhe rikthen gjendjen fillestare të nyjeve, kockave dhe gjunjeve, por gjithashtu lehtëson dhimbjen.

Përbërësit:
1 kg mjaltë
10 lugë farë liri
50 gram fara kungulli
5 lugë susam
3 lugë rrush të thatë
50 gram fara luledielli
50 gram grurë (të pa zier)

Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit në një pjatë më të madhe dhe ruani përzierjen në një kavanoz xhami.
Merrni një lugë nga kjo përzierje çdo ditë para mëngjesit dhe drekës dhe së shpejti do të përjetoni një përmirësim të madh.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…