Dhjami i barkut tuaj do të zhduket pas konsumimit të kësaj përbërjeje!

59

Sot, do të ju sugjerojmë recetën e një perberjeje natyrale, freskuese, e cila do të rrisë shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe do t’ju ndihmojë të hiqni qafe yndyrën e barkutkut.

Ai përmban katër përbërës të freskët, limon, xhenxhefil, nenexhik dhe tranguj, të cilat mbështesin shëndetin dhe humbjen e peshës në një mënyrë.

Limoni është një burim i pasur i vitaminave, sidomos vitamina C, vitamina B dhe B1, si dhe minerale esenciale si kalciumi, kaliumi dhe magnezi. Këto janë përfitimet e saj shëndetësore:
Shkatërron bakteret
Nxit imunitetin
Rregullon sheqerin në gjak
Parandalon formimin e gurëve të veshkave
Detoksifikon trupin
Limoni përdoret zakonisht në trajtimin e gripit, ftohjet e zakonshme, pneumonia, bronkit, vështirësi në frymëmarrje dhe shumë më tepër.

Xhenxhefili ka një shije unike dhe cilësi të fuqishme anti-inflamatore. Është gjithashtu i lartë në antioksidantë, vitamina, minerale, vajra të rëndësishme dhe aminoacide. Trajton në mënyrë efektive:
Dhimbje koke
Artrit
Dhimbje menstruale
Lodhje
Sëmundjet e zemres: inkurajon qarkullimin e gjakut
Problemet e frymëmarrjes
Ftohjet e zakonshme dhe gripit
Impotenca seksuale

Nenexhiku, kjo barishte ka veti fantastike medicinale, si:
Largon stresin
Relakson muskujt
Nxit qarkullimin e gjakut
Ndihmon tretjen
Trajton pagjumësine dhe përmirëson cilësinë e gjumit
Ajo ka veti të forta antiseptike që trajtojnë çështje të lëkurës, të tilla si ekzemat.

Kastravecat janë kryesisht ujë 96% në fakt, kështu që ata janë të ulët në kalori dhe mbështetin humbjen e peshes.Ofron edhe përfitime të tjera shëndetësore:
Detoksifikon sistemin përmes urinës
Pronat e saj laksative natyrore pastrojnë traktin e zorrëve
Mbron muret e stomakut
Rregullon nivelet e acidit urik

Si ta përgatisni këtë ilaç natyral të mahnitshëm:
Përbërësit:

4 limona
1 xhenxhefil
1 kastravec mesatar
10 gjethe nenexhik
2 litra ujë

Udhëzime:
Ndani kastravecin dhe nje limon ne feta. Hiqni farat e limonave dhe shtoni tre limonat e tjere(lëng limoni), xhenxhefil dhe kastravecin në ujë. Përziejini mire dhe lëreni perzierjen të ftohet për 6 orë në frigorifer.
Pastaj është gati për konsumim. Kjo do të përshpejtojë humbjen e peshës, do të nxisë permiresimin e shëndetit dhe do të hidratojë trupin. Ne ju rekomandojmë që të merrni këtë pije para dhe pas ushtrimeve kardio.

Burimi:/healthy-life-box.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…