Doni flokë të gjatë, të fortë e plot shkëlqim? Kjo është maska e flokëve që ju duhet

69

Ky është një ilaç natyral për kujdesin e flokëve. Do ti bëjë flokët tuaj të butë dhe do të fillojë rritjen e flokëve të reja. Flokët tuaj do të duken më të trashë.

Do t’ju duhen:
2 Vezë
Gjizë
Vaj kokosit

Përgatitja:
1.Në një tas vendosni 1 filxhan gjizë
2.Shto 2 vezë në këtë, të bardhën dhe të verdhën e vezës.
3.Përziejeni mirë
4.Shtoni 2 lugë të vajit të kokosit
5. Përziejeni përsëri dhe maskë e flokut tuaj është gati tani
Kjo maskë e flokëve është gati për aplikim tani

Aplikacion:
Aplikoni këtë maskë në flokët tuaj të thatë të pastër nga rrënjët deri tek fundet e flokëve. Mbulo flokët me peshqir dhe lëreni të thatë për 1 orë
Pas 1 ore lani flokët tuaj. Në vetëm 1 përdorim të kësaj ju mund të ndjeni që flokët tuaj janë bërë më të mëndafshtë dhe me shkëlqim. Gjithashtu kjo maskë flokësh do të hapë poret kështu rritja e flokëve të reja do të fillojë shumë shpejt.

Burimi: glowpink
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…