Hiqni dhimbjen e kockave tuaja me këtë pije të mrekullueshme! Ju duhen vetem 2 përbërës të thjeshtë!

118

Në këtë artikull ne do të ju paraqesim një pije të mrekullueshme që do t’ju ndihmojë të hiqni dhimbjen në kockat tuaja! Nuk ka nevojë për ndonjë produkt të shtrenjtë! Përdor vetëm 2 përbërës!

Këto përbërës janë: Uji dhe disa Klorur Magnezi.
Kloridi i magnezit është një mineral, i marrë nga klori i ngarkuar negativisht dhe magnez i ngarkuar pozitivisht.
Sasia ditore e klorurit të magnezit mund të shkaktojë një ekuilibër kimik në trupin tonë, i marrë nga një proces kimik në trupin e njeriut të quajtur elektrolizë. Konsumi i klorurit të magnezit mund t’ju ndihmojë të dëboni acidin urik nga trupi juaj, gjë që mund t’ju shkaktojë shumë probleme dhe disa dhimbje te forta të nyjeve.

KLORUR MAGNEZI – perfitimet:

-rrit energjine
-rrit epshin
-lehtëson depresionin
-mbron kundër gripit dhe të ftohtit të zakonshem
-ndihmon me sëmundjet e sistemit nervor qendror
-ka efekte anti-kancerogjene
-mbron kundër osteoporozës dhe reumatizmës
-ndihmon tretjen
-largon problemet menstruale
-lehtëson dhimbjen e kokes
-mbron enët e gjakut
-rinovon organizmin

KLORUR MAGNEZI – pergatitja:

Procesi i përgatitjes është shumë i lehtë! Thjesht vendosni 1 litër ujë në një tenxhere dhe vlojeni sapo të ngriheni në mëngjes, pastaj lereni te ftohet.
Kur arrin temperaturën e dhomës, derdh 33 gram klorur magnez (pluhur).
Doza e saktë matet nga mosha e të gjithë atyre që konsumojnë këtë pije të mrekullueshme. Të gjithë personat qe do ta perdorin, duhet të jene te pakten 10 vjec!

RECETA E KLORURIT TE MAGNEZIUMIT DUHET KONSUMUAR DUKE PATUR PARASYSH MOSHEN!
Njerëzit nga 10 – 40 vjec: Vetëm gjysem filxhani në mëngjes.
Njerëzit nga 40 -70 vjec: 1 filxhan në mëngjes, dhe mbi 70 vjeç: Një filxhan në mëngjes dhe një filxhan gjatë natës.

Burimi:homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu a.sulmina/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…