Hiqni qimet e padëshiruar nga fytyra juaj: Bëni një maskë nga domatet

84

Shumë gra kanë probleme me qimet e fytyrës, të cilat përpiqen të mbulojnë me pluhur ose t’i shqyejnë me piskatore.

Megjithatë, një maskë mund të përmirësojë ndjeshëm situatën.

Kjo maskë është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe jo vetëm që do të heqë qimet e padëshiruara, por edhe do të bëjë lëkurën të butë.

Për këtë maskë do t’ju duhet:
1 domate
Pluhur xhelatinë
Qumësht i freskët (i pa ngrohur)
Pak mjaltë

Një lugë gjelle me lëng domate, vendoseni në një gotë dhe shtoni një lugë gjelle pluhur xhelatine dhe një lugë gjelle qumështi.

Përzieni mirë dhe shtoni disa pika mjaltë. Pastaj përzieni mirë dhe aplikoni në fytyrë.

Aplikoni një shtresë të trashë maskë dhe lereni të thahet plotësisht. Pas tharjes, hiqeni dhe lani fytyrën me ujë të ngrohtë.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…