Ju duhet të provoni këtë kurë të vecantë që shëron të gjitha sëmundjet e lëkurës!

69

Për fat të keq, shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga probleme të ndryshme të lëkurës, duke filluar nga simptoma të buta deri të ato te ashprat te ekzemës që shkaktojnë probleme të mëdha psikologjike, përjashtim social dhe disavantazh. Dhe, sipas ekspertëve, disa nga shkaqet e problemeve të lëkurës janë stresi, emocionet e shtypura, ndotja e mjedisit, hormonet, jotoleranca ndaj disa ushqimeve etj.

Dhe, zonja dhe zotërinj, duhet të dini gjithashtu se këto probleme të lëkurës mund të jenë parandaluar dhe madje eliminuar me kombinimin e duhur të shmangies së stresit, stërvitjes së rregullt, dietës së duhur, detoksifikimit të rregullt, kozmetikës shëruese, bimëve, ujit të pijshëm etj.

Shumë ekspertë në mbarë botën gjithashtu mendojnë se natyra ka shërimin e saj bimor për çdo sëmundje, dhe duke marrë parasysh numrin e specieve bimore që është lehtësisht e mundur, duhet vetëm të gjejë kombinimin e duhur. Dhe, pas viteve të përvojës, herbalistët krijuan receta unike që kanë provuar të jenë shumë të efektshme në trajtimin e sëmundjeve të tilla si ekzema, puçrra fytyre, dermatit, alergji të lëkurës, psoriasis dhe sëmundje të tjera që prekin lëkurën. Shënim: receta bimore e mëposhtme është një nga recetat më efektive dhe mund ta pini për të trajtuar dhe parandaluar të gjitha llojet e problemeve të lëkurës!

Receta natyral për të gjitha problemet e lëkurës :
Përzieni pjesë të barabarta të gjetheve të dushkut, lisit dhe shelgut, hithrës dhe marigoldit.
Merrni 3 luge të përzierjes dhe derdhini ato në 250 ml te ujit të vluar. Mbulojini ato dhe lerini per 30 minuta. Pini 3 herë në ditë gjysmë ore para ngrënies. Pini atë rregullisht dhe do të shihni rezultatet.

Për përbërësit:
Para së gjithash, ju duhet të dini se të gjithë përbërësit kanë pasuri te fuqishme anti-inflamatore dhe pastruese. Dhe, duhet të dini gjithashtu se ky çaj super i shëndetshëm do t’ju ndihmojë të reduktoni dhe eliminoni acarimin e lëkurës, skuqjen, inflamacionin, kruajtjen dhe dhimbjen.

Burimi: /healthylifetricks.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…