Kujdesi në kushte shtëpie për tendinat, ligamentet dhe lubrifikimin e gjunjëve

107

A jeni një nga ata njerëz që vuajnë nga dhimbjet në gjunjë, tendina dhe ligamente? E pra, sot do t’ju ndihmojmë të përgatitni disa mënyra natyrale që ju ndihmojnë të eliminoni dhimbjet në gjunjë dhe mos keni efekte anësore. Mund ta përgatisni saktë këtë ilaç në shtëpi bazuar në përbërësit natyralë. Mos mendoni më shumë, përgatitni sot dhe do të habiteni me rezultatet.

Përbërësit e nevojshëm:
– 2 lugë mjaltë
– 1 Banane e qëruar
– Lëngun e një portokalli
– 40 gr xhelatinë

Përgatitjes dhe përdorimi:
Xhelatinën e tresim me pak ujë, shtojmë lëngun e portokallit pak e nga pak. E fusim në frigorifer dhe do ta lëmë të pushojë 15 ose 20 minuta. Tani do të kemi marrë një masë të njëtrajtshme. Së fundi, i shtojmë sipër e bananen e shtypur dhe mjaltin.

Burimi: Homeremediesgarden
©gatuajshendetshem/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…