Ky është kremi më i mirë që ta bëni në shtëpi. Heq njollat e errëta, shenjat nga pucrrat dhe plagëve nga fytyra juaj, me vetëm 3 përbërës

315

Ky ilaç është shumë efektiv në heqjen e njollave të errëta,akneve dhe pucrrave nga fytyra juaj.

Përdoreni këtë krem shtëpiak rregullisht për të parë rezultatet.

Përbërësit që do t’ju duhen-

2 lugë caji xhel aloe vera
2-3 lugë çaji glicerinë
1 lugë çaji vaj vitamine E,transmeton 10gjera.com.

Në një tas shtoni 2 luge caji xhel Aloe Vera, 2-3 lugë caji glicerinë dhe 1 lugë çaji vaji vitamine E.

Përzieni te gjithe përbërësit dhe kremi eshte gati per perdorim.

Zbatojeni atë ne te gjithe fytyrën tuaj dhe masazhojeni për 2 minuta.

Mbajeni atë gjate natës dhe pastaj lajeni me ujë të vakët në mëngjes. transmeton 10gjera.com.

Glicerina e mban lekuren te bute dhe te hidratuar.

Vitamina E përmban antioksidantë që ndihmojnë në shërimin e lëkurës së dëmtuar. Ajo e mban lekuren gjithashtu te hidratuar.

Xheli Aloe Vera trajton djegiet e diellit dhe gjithashtu vepron si një hidratues.

Ai gjithashtu trajton aknet dhe përmban beta-karoten, vitaminë C dhe vitaminë E, lehtëson djegiet nga dielli, hidraton lëkurën, lufton plakjen, trajton aknet. transmeton 10gjera.com.

/©10gjera.com
përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…