Ky krem ​​shtëpie do tju shpëtoj nga hemorroidet përgjithmonë

2,601

Ky krem ​​i lehtë dhe i lirë do t’ju shpëtojë nga hemorroidet dhe bronkiti.

Përgatitja kërkon vetëm një vezë (të zier, sepse ju duhet vetëm e verdha), 400 mililitra vaj ulliri dhe 600 gram dyllë blete. Vendosni vajin e ullirit në zjarr dhe pastaj shtoni copën e dylli dhe prisni që ajo të shkrihet. Kur ajo fillon të vëloje, shtoni të verdhën e vezës. Pasi që përzierja fillon të bëjë shkumë, hiqni atë nga zjarri.

Pasi që përzierja të jetë ftohur, vendoseni përsëri në zjarr dhe përzieni deri sa të ketë ngjyrë kafe të errët. Kur të ftohet, kullojeni me nje pëlhurë. Pastaj vendoseni në një tas qelqi dhe mbylleni mirë. Frigoriferi mund ta mbajë në gjendje të mirë deri në 10 muaj.

Për inflamacion të sinuseve – Shkrihet pak krem ​​dhe vendosni në hundë. Përzierja do të pengojë efektivisht inflamimin e sinusit.

Në bronkit – Konsumoni gjysmë lugë çaji nga përbërja e fituar më parë tre herë në ditë para ngrënies.

Në rast të djegies, dhimbje dhëmbi ose plagë – zbatohet në vendin e lënduar. Nga përbërja e fituar më parë ju do të rivendosni thonjtë dhe hiqni hemorroidet e bezdisshme.

/Përkthim:shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…