Lakra është një armë sekrete kundër yndyrnave, kancerit dhe sëmundjeve të zemrës! – Veçanërisht nëse përdoret në këtë mënyrë!

1,336

Përmirëson tretjen

Lakra turshi është e pasur me fibra, e cila është shumë e rëndësishme për tretje e duhur. Fibrat mund të parandalojnë shumë probleme të tretjes si kapsllëku, dhimbje barku dhe fryrje, ndërsa konsumi i rregullt mund të parandalojë kancerin e stomakut dhe zorrës së trashë.

Rrit nivelet e energjisë

Për shkak të përmbajtjes së pasur të hekurit, lakër turshi mund të rrisë nivelet e energjisë, stimulon qarkullimin dhe përmirëson metabolizmin tuaj. Ajo gjithashtu mund të parandalojë anemi, lodhje dhe dhimbje koke.

Përforcon sistemin imunitar

Lakër turshi është shumë e pasur në vitaminë C, e cila mund të rritur sistemin tuaj imunitar dhe të ju ndihmojë në luftën kundër një numri të madh sëmundjeve. Përmbajtja e lartë e vitaminës C do të rigjeneroj qelizat tuaja, rrit prodhimin e qelizave të bardha të gjakut dhe stimulon prodhimin e kolagjenit.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…