Me lëng shtogu kundër sëmundjeve më të rënda: Përgatitet lehtë, nuk kushton asgjë, dhe ka vlera të shumta

1,812

Shtogu ka veti të mahnitshme shëruese, me një erë shumë të këndshme dhe është i shëndetshme!

Tradita për të bërë lëng shtogu vjen nga kohët e lashta, paraardhësit tanë zbuluar vetitë shëruese të mahnitshme të këtij shurupi.

Paraardhësit tanë besonin se shtogu është një nga bimët më shëruese në botë, dhe më vonë shkencëtarët kanë konfirmuar se është kështu, ai përmban sasi të mëdha të flavonoideve, carotene, vitamina A, B dhe C.

Deri tani, dihet se shtogu shëron gripin, sinuset, bronkitin, astmën dhe alergjitë. Gjithashtu është vërtetuar se lëngu i shtogut përmirëson imunitetin dhe ndihmon me diabetin dhe kapsllëkun.

Supozohet se flavonoidet që përmban shtogu janë përgjegjës për shumicën e vetive shëruese. Flavonoidet janë antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë trupin tonë nga dëmtimi. Prandaj, shtogu përdoret për të trajtuar sëmundjet degjenerative, si dhe për të parandaluar kancerin.

Shtogu është një aleat i shkëlqyer në parandalimin e ftohjes dhe gripit, sepse forcon sistemin imunitar. Përveç kësaj, shtogu ka veprim antiviral dhe antimikrobik.

Nëse ndjeni se gripi po ju afrohet, pini çaj nga lulet e thata të shtogut, ose thjesht pini lëng shtogu të bërë në shtëpi. Kjo barishte është e dobishme për astma dhe inflamacion të rrugëve të frymëmarrjes, sepse lehtëson frymëmarrjen dhe ndihmon në kollitje.

Në pranverë, lulet mund të përdoren gjithashtu si një mjet kundër alergjive të polenit. Ekziston edhe detoksifikimi sepse përmirëson sekretimin e toksinave nga gjëndrat limfatike.

Kjo barishte ndihmon me aknet, ulçerat dhe skuqjeve të lëkurës. Përveç si një pastrues, ai vepron si një diuretik dhe kontribuon në shëndetin e veshkave. Për shkak të të gjitha vetive, shtogu është i mire në humbje peshë.

Lëng shtogu – Recetë:

Korrja e këtyre luleve bëhet në diell dhe në një kohë të thatë kur shtogu është në lulëzim të plotë. Është shumë e rëndësishme të gjesh një pemë shtogu që është larg nga rruga ose ndonjë vend i ndotur. Lule pas lule të mblidhen dhe i vendosni në një qese për të ruajtur pastërtinë dhe freskinë e tyre.

Nevojitën:

20 lule shtogu;
1 litër ujë;
800 g sheqer,
Lëng prej 1 limoni.

Përgatitja:

Në 1 litër ujë të ftohtë, shto 20 lulet e freskëta në shtogut. Le të qëndrojë në një vend të freskët, por jo në frigorifer për 24 orë. Përzieni mirë, 800 gram sheqer dhe 1 lëng limoni dhe lereni të qëndrojnë për një 24 orë. Përzieni ngadalë sheqerin sa të shkrihet.

Ky lëng pihet i holluar me ujë, dhe për përgatitjen mund të përdorni ujë mineral me gaz.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…