Maskë për fytyrë me akne

23

Nëse keni probleme me fytyrën tuaj, mund ta trajtoni atë në kushte shtëpie. Gjithçka që ju duhet janë: pesë aspirina, 2-3 lugë gjelle kos dhe një lugë mjaltë.

Për të bërë një masë të njëtrajtshme duhet të përzieni në një tas mjaltin me kosin. Më pas e hedhim aspirinën në kos dhe presim derisa ajo të shpërbëhet.

Nëse dëshironi, mund të shtoni ujë ose lëng aloe vere që të shpërbëhet aspirina. E përziejmë dhe më pas e aplikojmë në fytyrë për ta mbajtur për 10-20 minuta.

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…