Mos shpenzoni më para për lazer, pilula apo kremra fytyre! Lani fytyrën me këtë lëng para se të flini dhe eliminoni çdo njoll apo rrudhë në fytyrën tuaj

233

Në këtë artikull, ne do t’ju prezantojmë një maskë të fytyrës që do t’ju ndihmojë të zbardhni lëkurën tuaj, por gjithashtu të eleminoni njollat dhe rrudhat. Maska është bërë me majdanoz dhe limon.Majdanozi ka përfitime të shumta shëndetësore dhe mund të përdoret zakonisht kundër sëmundjeve të veshkave, infeksioneve të traktit urinar, diabetit, inflamacionit të syve dhe impotencës. Gjithashtu përdoret shpesh në produktet kozmetike falë vetive të saj rigjeneruese.

Përbërësit:

2 lugë majdanoz
1 lugë çaji lëng limoni ose uthull molle
200 ml uje

Përgatitja:

Së pari, vlojme ujin në një tenxhere dhe pastaj shtojme gjethet e copëtuara te majdanozit. E lejme te zieje ngadale me nxehtesi të ulët për 15 minuta.
Me pas e heqim enën nga nxehtësia dhe e leme ne qetesi. Pastaj shtojme lëngun e limonit ose uthulles se molles dhe e perziejme mire.
Hidheni përzierjen në një enë dhe mbajeni në frigorifer.

Perdorimi:

Aplikoni këtë maskë në fytyrë dy herë në ditë në mëngjes dhe para se të shkoni në shtrat per te pastruar fytyren. Maska do të mbyllë poret në fytyrën tuaj dhe do t’i pastrojë ato thellë.Majdanozi do t’ju ndihmojë të eleminoni, njollat dhe rrudhat e lëkures tuaj dhe do ta bëjnë atë me të ndritshme se kurrë! Ju duhet ta përsëritni procesin çdo ditë për një muaj në mënyrë që të merrni rezultatet më optimale!

Burimi: homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…