Nëse keni Aloe Vera në shtëpi, ju sugjerojmë një recetë që ndihmon në sheshimin e rrudhave

5,583

Rrudhat janë shenja më e zakonshme e lëkurës së plakjes.

Mund të jetë e sigurt të thuhet se fillimi i rrudhave është i pashmangshëm. Por ka disa faktorë që mund të përshpejtojnë procesin e plakjes dhe të bëjnë rrudhat të shfaqen më shpejt.

Këta faktorë përfshijnë ekspozimin e zgjatur të diellit dhe ushqimin e papërshtatshëm.

Ju mund të përdorni e xhelin e mrekullueshëm aloe vera në mënyrë që të zvogëloni rrudhat.

Xhel aloe vera dhe vaj ulliri

Do t’ju duhet:

• 3 lugë xhel aloe vera

• 3-4 feta avokado

• 1 lugë çaji vaj ulliri

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një tas dhe shtypi me ndihmën e një lugë.

Pasi të keni përftuar një masë kremoze, aplikojeni në fytyrën tuaj dhe lereni për 15 minuta.

Bëjeni 2 herë në javë për të hequr qafe lëkurën e thatë.

Burimi: glowpink.com
©10gjera.com/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…