Një bombë energjike që shkrin depozitat e yndyrës

788

Kjo bombë e gjelbër energjike, përzierje e frutave dhe perimeve është një nga pijet më të njohura të trazuara që garanton shëndet, më saktësisht zvogëlon yndyrën dhe shkrin kilogramet nga barku.

Për cilat përbërës keni nevojë dhe si ta përgatitni?

Në një blender vëndoseni një banane të ngrirë të prerë në copa, një lugë gjelle xhenxhefil, dy lugë fara liri të grimcuar, një filxhan me boronica të ngrira, një filxhan spinaq dhe pak akull.
Lani mirë të gjitha përbërësit.

Pini këtë pije çdo mëngjes në stomak bosh.

Studimet tregojnë se shumica e atyre që e provuan këtë “eliksir” humbën disa kilogram për disa ditë dhe më së shumti vërejnë shkrirjen në pjesët e stomakut.

Përveç të qenit e shijshme dhe efektive në largimin e yndyrës, kjo pije është jashtëzakonisht e shëndetshme.

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe fibra, dhe në këtë mënyrë të stimulojë tretje dhe eliminimin e toksinave, ndërsa xhenxhefil rrit imunitetin, përshpejton metabolizmin dhe redukton oreksin.

Liri është i rëndësishëm për shkak të fibrave, boronicat janë antioksidantë të njohur, dhe spinaqi është i pasur me magnez dhe ka një efekt pozitiv në sistemin nervor dhe humorin.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…