Një filxhan i kësaj pijeje para gjumit ju DJEG dhjamin e barkut

109

Ju mund ta përgatisni kete recete në shtëpi shumë lehtë me keta perberes:

8 gota me ujë
1 limon
1 kastravec
xhenxhefil të freskët
Gjethe të freskëta nenexhiku

Përgatitja:

Përgatitni pijen në mbrëmje dhe lereni gjate gjithe natës. Procesi i përgatitjes :

Së pari, ju lani mirë limonin dhe ndajeni në feta. Pastaj, vendosni çdo fetë në një tas me ujë. Pas kësaj, qeroni kastravecin dhe priteni atë në copa te vogla. Vendosini ato së bashku me gjethet e freskëta te nenexhikut në ujë. Hidhni gjithashtu xhenxhefilin dhe përziejeni atë me përbërësit e tjerë, mbuloni tasin me një kapak dhe ruajeni në frigoriferin tuaj.

Pijeni kete pije cdo mëngjes ose kur të keni etje. Rezultatet e para do të shfaqen pas një jave. Ju do te habiteni dhe do te ndiheni te lumtur qe keni arritur të humbni gjithë atë peshë në një kohë shumë të shkurtër!

Burimi: homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…