Një ilaç popullor kundër zgjerimit të venave

548

Rekomandohet për të gjithë ata që kanë probleme me zgjerimin e venave sipërfaqësore.

Të gjithë ju duhet të bëni është:

– 250 g qepë
– 15 limona

Në blender, vendosni qepat. Shto limon e pastruar mirë (me lëvore) dhe përzieni së bashku. Përziejeni mirë dhe shumën e fituar e vëndoseni në një kavanoz qelqi. Mos e mbyllni atë me një kapak, por mbuloni me një pëlhurë. Merrni një herë në ditë një lugë çaji të kësaj përzierje me një gotë me ujë të ngrohtë. Ruajeni në frigorifer dhe ta konsumoni rregullisht.

/Përkthim:shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…