Një nga ushqimet më të shëndetshme në botë fsheh një sekret: Ja çfarë po ndodh në trupin tuaj nëse ha çdo ditë …

693

Drithërat janë shumë të shëndetshme dhe ju duhet t’i konsumoni më shpesh. Rekomandohet që t’i hani ato me qumësht për mëngjes. Ata janë të pasura me vitamina, sidomos komplekset e vitaminës B. Tërshëra është një nga shumë drithërat që është shumë e shëndetshme. Këtu janë përfitimet nga tërshëra:

Tërshëra përmban komplekset Vitamina B të nevojshme për shëndetin tonë, por sidomos flokët, lëkurën, thonjtë. Është e pasur me proteina.

Ajo do të na japë energjinë e nevojshme prej ushqyesve që zotëron. Punon mirë në traktin e tretjes. Kjo do t’ju ndihmojë të humbni kilogramë të tepërt.

Nëse konsumoni drithërat, do të shihni një përmirësim të konsiderueshëm. Ju do të jeni më të shëndetshëm dhe shumë më mirë do të dukeni. Flokët e tua do të jenë më të bukura, por edhe lëkurën tuaj.

Tërshëra gjithashtu pastron organizmin tonë nga lëndët e dëmshme. Ajo ka efekt antikancer, por gjithashtu parandalon problemet me gjëndrën tiroide. Ajo do të ndihmojë me osteoporozën.

Shikoni sa përfitime ka po të hahet një tërshëra. Merrni atë me qumësht, mund të shtoni mjaltë. Përveç të qenit e shëndetshëm, është shumë e shijshme.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…