Nuk mund të fleni, thonjtë tuaj janë të brishtë ose flokët tuaj po biejnë – çka i mungon organizmit

182

Lodhja dhe pagjumësia sugjerojnë probleme me gjëndrat e veshkave, gjëndrat që prodhojnë hormon stresi. Lodhja dhe kapsllëk, humbja e flokëve, thonjtë e brishtë dhe trashja – tregojnë se ndoshta keni një problem me gjëndrën tiroide, gjëndëra që prodhon hormonet.

Grimconi arrat e Brazilit dhe gjethe majdanoz dhe shtoni rrush të thatë dhe mjaltë me pak xhenxhefil, përzierni me përzierjen optimal (blender) dhe merrni 2 lugë gjelle çdo mëngjes, gjysmë ore para ngrënies.

Këto janë ushqime të pasura me vitaminë B dhe hekur që do t’ju ndihmojnë të rregulloni gjendjen në trupin tuaj shumë shpejt dhe në mënyrë natyrore.

Flokët e juaj do të forcohen gjithashtu edhe thonjtë tuaj, dhe nëse shtoni peshë ose humbni peshë për shkak të këtij problemi, gjithçka do të vijë në vendin vet.

Nëse është e nevojshme, përsëritni procedurën.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…