Pastron bakteret nga goja, heq frymën e keqe: Kjo recetë ia vlen të provohet!

402

Fryma e keqe është një problem vërtet i pakëndshëm që askush nuk dëshiron të përballet.

Për të parandaluar këtë fenomen, është me rëndësi të lani rregullisht dhëmbët dy herë në ditë, të pastroni gojën dhe të siguroheni që të mos keni dhëmb të prishur.

Nëse nuk i prefëroni produktet dhe ujin për shpëlarjen e gojës, ne rekomandojmë plotësisht zgjidhje natyrore, e cila do ti heqë të gjitha bakteret nga goja, do ta pastrojë atë dhe kështu të parandalojë shfaqjen e frymës së keqe.

Përbërësit: një gotë ujë të vakët, 2 limona, një lugë çaji mjaltë dhe gjysmë lugë çaji kanelle.

Përgatitja: Përzieni kanellën dhe mjaltin, dhe pastaj në këtë përzierje shtrydhëni lëngun e limonit. Pastaj shtoni një gotë me ujë të vakët.

Kur të gjithë këto të përziern mirë, vëndoset një lugë gjelle në gojë, mbajeni pak dhe pastaj e pështyni.

Do të keni ndjesi të freskët në gojën tuaj!

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…