Pastroni veshkat, me kete recete shume efikase!

301

Pastroni veshkat, me kete recete shume efikase!

PERBERESIT E KESAJ RECETE :-

-1/2 limoni pa levore
– 1 kivi
– 1 banane
– 5-6 dege majdanozi
-1 gote uje te paster ( ose sipas deshires)

Nese deshironi ta pasuroni kete pije per pastrimin e veshkeve dhe te fitoni nje pije energjetike me minerale dhe vitamine atehere, sipas deshires mundeni kesaj t’i shtoni:

-1/2 avokado te pastruar
– nje grusht spinak
– 1/2 filxhani arra

PERGADITJA :-

Krejte perberesit perzihen, u shtohet uji dhe bluhen ne blender deri sa te fitoni leng homogen

PERDORIMI:

Perdoret 1 here ne dite para ushqimit dhe organizmi juaj do t’u falenderohem per funksionimin e veshkeve dhe shendetin e pergjithshem.

Pergatiti; Taxhedin Ismaili

Load More In Bimë Mjekësore

Check Also

TINKTURA – Per pastrimin e shpejt te eneve te gjakut!

TINKTURA – Per pastrimin e shpejt te eneve te gjakut! Per kete recete e cila sipas a…