Përdoreni këtë ilaç dhe flokët tuaj do të rriten si të çmendura

263

Nëse keni ndonjë problem me flokët tuaj për ndonjë arsye, mos i hidhni paratë në preparate të shtrenjta, të cilat shpesh nuk japin rezultate.

Në vend të kësaj, provoni këtë ilaç natyral, i cili është i thjeshtë për t’u përgatitur dhe nuk është fare i shtrenjtë.

Përbërësit e kërkuar:

1 banane

1 të verdhë veze

1 lugë çaji mjaltë

Gjysmë gotë ujë

Metoda e përgatitjes:

Receta është shumë e thjeshtë. Të gjithë përbërësit vëndosen në një kavanoz qelqi dhe përzien mirë deri sa të fitojmë një përzierje te trashë.

Vëndoseni përzierjen e fituar ne flokët dhe lereni të qëndrojë për 2 orë, pastaj lani flokët tuaj me ujë të ngrohtë, kjo procedurë duhet praktikuar sëpaku dy herë në javë.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
(Visited 231 times, 1 visits today)
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…