Përdorni gjethet e kësaj bime për t’ju ndihmuar kundër rrudhave dhe njollave të fytyrës, Së shpejti do të keni rezultate mahnitëse

132

Pse të humbisni shumë para në këto produkte kozmetike, kur mund të përdorni këtë krem ​​natyral. Dhe, ju duhen vetëm 2 përbërës të thjeshtë – limon dhe majdanoz! Ky krem do t’ju ndihmojë të zbardhoni lëkurën tuaj dhe të pastroni fytyrën tuaj të njollave të errëta dhe rrudhat.

Përbërësit:

◾2 lugë gjethe të copëtuar majdanoz
◾1 lugë çaji lëng limoni ose uthull molle
◾200 ml ujë

Përdorimi:
Është shumë e thjeshtë, vendosni ujë për të vluar. Shtoni majdanozin e copëtuar dhe lëre të ziej për 15 minuta.
Pas kësaj, hiqni atë nga zjarri dhe lini të qetësohet. Kur është i ftohtë, shtoni 1 lugë çaji lëng limoni ose uthull molle. Hidheni në një enë qelqi dhe mbajeni në frigorifer. Sigurohuni që përdorni këtë krem ​​çdo mëngjes dhe në mbrëmje. Kjo do t’ju ndihmojë të pastroni dhe mbyllni poret në fytyrë dhe gjithashtu pastron dhe zbardh lëkurën.

Siç kemi thënë, sigurohuni që ta përdorni çdo ditë, dhe brenda një muaji, do të habiteni nga rezultatet! Mos harroni të ndani atë me miqtë dhe familjen tuaj nëse ju pelqen ky artikull.

Burimi: Healthylifetricks
©gatuajshendetshem/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…