Pija e shkëlqyer që shkrin yndyrën rreth belit 10 cm si me magji!

126

Një pije e shkëlqyer e përbërë nga përbërës të thjeshtë, do t’ju ndihmojnë të hiqni deri në 10 centimetra depozitat e yndyrës rreth belit në vetëm katër ditë!

Përbërësit:
xhenxhefil i freskët, nenexhik, një kastravec, limon, 8 gota uji

Përgatitja:
Lani limon, por mos e qëroni, priteni në gjysmë dhe hiqni farat.
Çdo gjysëm limoni priteni edhe njëherë dhe vendoseni në enën me ujë.
Qeroni kastravecin dhe priteni në unaza. Pastaj shtojeni në ujë.
Lani 8 deri 12 gjethe të freskëta nenexhiku, dhe shtoni ato, gjithashtu në ujë.
Qeroni xhenxhefilin dhe pastaj priteni në feta dhe shtojeni në ujë me përbërësit e tjerë.
Përzieni përbërësit, mbuloni dhe vendosni në një frigorifer dhe lëreni përzierjen të qëndrojë gjatë natës.
Përgatitni çdo ditë ujë të freskët të paktën katër ditë dhe pini çdo ditë gjatë tërë ditës.
Rezultatet do të shfaqen shumë shpejt!

Burimi: Homehealthyrecipes
©gatuajshendetshem/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…