Pija që shëron dhimbjet e kockave për të gjithë moshat

6,541

Duhet patjetër të provoni këtë recetë, sepse do të mrekulloheni me rezultatet e saj. Kjo metodë është e shkëlqyeshme dhe ndihmon në zbutjen dhe eliminimin e dhimbjeve të eshtrave. Nuk jeni të detyruar të shpenzoni para në produkte të shtrenjta. Në të vërtetë, ju nevojiten vetëm dy përbërës të cilët janë uji dhe kloruri i magnezit. Sigurisht, kloruri i magnezit ёshtё pёrgjigjia mё e mirё pёr atё qё kёrkon njё shtese tё nevojshme tё magnezit, si parandalues ose mjekues tё sëmundjeve.

Si t’a përgatisni:

Vendosni 1 litër ujë në një enë dhe vlojeni por kur të vlojë, e hiqni nga zjarri dhe e lini të ftohet në temperaturë të dhomës. Kur ta ketë arritur këtë temperaturë, i shtoni 33 gramë klorur magnezi pluhur. Para se të filloni ta merrni ilaçin, duhet ta dini dozën e duhur. Personat që e përdorin duhet të kenë së paku 10 vjeç.

Përdorimi:

Personat midis moshës 10 dhe 40 vjeç: vetëm gjysmë gote në mëngjes

Personat midis 40 dhe 70 vjeç: një gotë në mëngjes

Personat nga 70 e më të moshuar: një gotë në mëngjes dhe një në mbrëmje

Të mirat e klorurit të magnezit:

Zbut dhimbjen e kokës
Mbron enët e gjakut
Përtërin trupin
Shton energjinë
Mbron nga gripi dhe ftohjet
Përmirëson tretjen
Ndihmon kundër kancerit
Zbut ngërçet menstruale
Mbron nga reumatizmi dhe osteoporoza
Shton libidonë
Mbron nga reumatizmi dhe osteoporoza .

Kjo përzierje përdoret për 21 ditë në muaj. Nëse dhimbjet vazhdojnë riniseni pas 1 muaji.

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…