Receta për të rënë në peshë me lëng natyral frutash

152

Ky lëng natyral është efikas për humbjen e peshës sidomos në zonën e barkut.
Është një recetë efikase, e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.

Përbërësit që ju nevojiten janë:

4 kiwi
¼ lugë gjelle me pluhur karafili
2 mollë
1 dardhë
1 tufë nenexhik
lëngun e 2 kokrrave limon
5 gota ujë

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit të hidhen në mikser.
Lërini të miksohen me njëra-tjetrën derisa të arrini një masë kompakte.

Kjo pije duhet të pihet çdo ditë para mëngjesit, drekës dhe darkës.
Gjithashtu mund të pini një gotë edhe para se të flini gjumë.

Load More In Receta

Check Also

Recetë për forcimin e imunitetit

Sistemi imunitar është një faktor i rëndësishëm në arritjen dhe ruajtjen e shëndetit të mi…