Shafrani kthen shikimin dhe do t’ju ndihmojë tju thoni lamtumirë syzeve (recetë)

2,585

Syri (shikimi) na jep 90% të informacionit që kemi marrë, gjë që na ndihmon të mësojmë më shumë për botën dhe për të shmangur pengesat e mundshme. Për fat të keq, në këtë kuptim ai është i pari që prekët nga procesi i plakjes.

Në internet përhapet si një virus një zgjidhje natyrore që shumë thonë se e kthen shikimin në vetëm disa javë.

Ja se si të përgatitet receta:

Përbërësit: një gotë me ujë, 1 gram shafran.

Përgatitja: Lejoni të vlojë uji dhe pastaj shtoni shafranin. Përzierja duhet të valojë për rreth 1 minutë, pastaj lereni të ftofët. Shtoni pak mjaltë sipas shijes dhe pini një gotë të këtij çaji.

Përsëriteni procedurën çdo natë para se të shkoni në shtrat dhe do të shihni një përmirësim të dukshëm në vetëm disa javë.

Përveç restaurimit të syrit, shafrani gjithashtu mund të pastrojë gjakun, të rregullojë trigliceridet dhe nivelet e kolesterolit, të përmirësojë qarkullimin e gjakut, kuron artritin dhe përmirëson kujtesën tuaj.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/
 
Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…