Shenjat qe tregojne se jeni te ekspozuar ndaj mykut!

450

Myku është shumë i rrezikshem sepse është një vrasës i heshtur dhe mund të shkatërrojë shëndetin tuaj të plotë madje edhe vdekjen. Ai mund te gjendet ne lavaman, në cepat e dhomes tuaj, ne dush,dritare,ne dollapet e kuzhines tuaj,ne tavane,madje edhe ne pemen tuaj te Krishtlindjeve.Ekzistojne me mijera lloje te mykut.

Këto janë shenjat e mykut:

Etje e tepruar dhe urinim i shpeshte
Dhimbje koke, mjegulla te trurit
Dridhje
Probleme me syte prsh sy te kuq.
Kollitje
Probleme te tretjes, duke përfshirë dhembjen e stomakut, diarren,të
vjella
Rraskapitje e pashpjegueshme e muskujve, dhimbje te nervave
Ndryshim te temperaturës ose djersitje gjate natës
Marramendje

Burimi:/healthylifevision.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…