Shtoni këtë vaj në kafen e mëngjesit për të pasur djegie kalorish dhe rënie në peshë

95


Vaji i kokosit mund të përshpejtojë metabolizmin dhe të kontribuojë në qëllimet tuaja për humbje peshe.
Vaj kokosit përmban acid shumë të dobishme laurik dhe mund të rrisë nivelet e energjisë me vetëm 1 lugë çaji.
Shtimi i këtij vaji në kafe mund të jetë i çuditshëm për disa njerëz, por mbetet fakti se ajo do të japë një shije kremoze për kafe tuaj dhe do të ruajë forcën e kafes.

Përbërësit:
• ¾ filxhan vaj kokosi
• 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
• 1 lugë çaji kanellë pluhur
• 1 lugë gjelle pluhur kakao
• ½ filxhan mjaltë organik (për shije)

Metoda: Përzierje të gjitha përbërësit së bashku derisa të krijojnë një përzierje homogjene dhe futeni përzierjen në një kavanoz qelqi të cilin e ruani në frigorifer ose temperaturën e dhomës. Kjo përzierje e bën kafen më të këndshme dhe me shumë përfitime. Duhet të shtoni 1 lugë çaji në kafen tuaj të preferuar çdo mëngjes.

Vaji i kokosit do të aktivizojë trupin dhe mendjen tuaj dhe do t’ju japë vetitë anti-fungale, anti-virale dhe anti-bakteriale që mbrojnë trupin dhe për të rritur funksionin kognitiv.

Burimi: Secretlyhealthy
©gatuajshendetshem/a.c./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…