Si të luftoni DIABETIN dhe të HUMBNI 11 kg për 25 DITE!

101

Shumë njerëz vuajnë nga kjo sëmundje e njohur si diabeti që ka te beje me nivele shumë të larta të glukozës.

Njerëzit që vuajnë duhet të ndjekin një sërë trajtimesh për ta kuruar ose luftuar kete semundje.

Nëse vuani nga kjo sëmundje ne do t’ju prezantojmë një menyre për ta shëruar dhe te humbisni nje peshë prej 11 kg në 25 ditë.

Përbërësit janë në dispozicion në çdo kohë të vitit dhe në çdo supermarket.

Përbërësit:

2 banane.
5 kivi
1 shtresë laker e kuqe
2 mollë me lëkurë.
1/2 litër ujë.

PËRGATITJA:

Hidhni të gjithë përbërësit në një blender, perziejini deri sa te krijohet nje mase homogjene dhe pijeni direkt pas pergatitjes.

Sugjerohet ta pini me stomak bosh cdo mëngjes menjëherë pas përgatitjes.

Nga konsumimi i saj per nje periudhe kohore do të humbisni nje peshë prej 11 kg në 25 ditë.

Ju duhet të mbani një dietë të shëndetshme me vitamina, antioksidantë, minerale që plotësojnë energjitë e trupit tuaj.

Gjatë 6 muajve do ta keni shëruar diabetin, presioni juaj i gjakut do të jetë i qëndrueshëm dhe do të jete përmirësuar niveli juaj i triglicerideve.

Burimi: homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…