Të gjithë prindërit duhet ta dinë: Largoni parazitët e kokës pothuajse menjëherë me këtë mënyrë që doktorët nuk jua tregojnë kurrë!

67

Unë me të vërtetë mendoj se të gjithë prindërit duhet të dinë këtë truk të thjeshtë, i cili do t’i ndihmojë ata të heqin qafe morrat e kokës në vetëm 5 minuta. Kjo është me të vërtetë e madhe, apo jo? Ato janë të vogla që ushqehen me gjakun e njeriut dhe ato janë shumë ngjitëse. Fatkeqsisht, fëmijët tanë i marrin ato në shkollë. Të rriturit mund t’iu ngjiten. Ata nuk janë të rrezikshëm, por ato janë të bezdisshme dhe të shkaktojnë kruarje.
Nëse nuk i heq menjëherë ato, mund të dali sotuata jashtë kontrollit, sepse shumëfishohen shumë shpejt dhe kjo mund të shkaktojë një problem serioz. Ekzistojnë lloje të ndryshme të shamponave të morrave. Po tani do tju tregoj ilaçin më të mirë dhe më të efektshëm që të heqni qafe morrat e kokës pothuajse menjëherë. Ky ilaç është shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u bërë. Ju vetëm duhet të ndiqni udhëzimet e thjeshta.

Përbërësit:
Krehër i imët
Uthull të bardhë
Listerine gargarë (nëse doni ju mund të përdorni një tjetër markë)
Pak peshqir Dush apo çanta plastike
Peshqirë

Udhëzime:
Lani kokën e fëmijës suaj me listerine.
Sigurohuni që flokët të jenë plotësisht të lagura.
Përdorimi i një qese plastike për të mbuluar flokët. Lëreni atë për 60 minuta.
Lani flokët e fëmijës suaj me uthull të bardhë dhe mbuloni atë për 60 minuta.
Pastroni flokët e fëmijës tuaj me një shampo normale. Nëfund kreh flokët me kreherin e imët.

Si funksionon kjo:
E pra, sipas ekspertëve, uthulla dhe listerina do të eliminojë vezët e morrave nga flokët
Provoni këtë alternativë

Burimi: Qendra e shëndetshme e jetës
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…