TINKTURA – Per pastrimin e shpejt te eneve te gjakut!

84

TINKTURA – Per pastrimin e shpejt te eneve te gjakut!

Per kete recete e cila sipas atyre qe e kane perdorur eshte mjaft efikase per pastrimin e eneve te gjakut , nevojiten :

– 20 gr rrenje te bimes vakeriana ( lat. Valeriana oficinalis )
– alkohol medicinal 70%

PERGADITJA :
Rrenjet e valerianes i grimconi sa me imet !
Rrenjet shtohen ne 100 ml alkohol medicinal 70 %
Rruhet ne vend te erret 10 dite .
Cdo dite e tundni nga pak !

PERDORIMI :
Ne 250 ml uje te ftohte ( paraprakisht te vluar ) shtoni 2 luge supe leng limoni , 3 luge te mesme mjalte !
Kjo rruhet ne frigorifer 6 dite !

PERDORIMI :
Kjo tinkture perdoret 3 × ne dite nga 15 pika ne 1 dl uje
Perdoret 1 muaj .
Pas 1 jave pauze ,mundet te perseritet

TINKTUREN E VALERIANES MUNDENI TA BLENI TE GATSHME NE FARMACI

Load More In Këshilla

Check Also

Fuqia e pabesueshme e Susamit dhe vajit te Susamit!

Edhepse prejardhjen e ka prej Afrike ,kjo bime e larte njevjecare me lule te bardha ose te…